Trening na masę

Ranking Odżywki Na Rzeźbę

Najlepsze Suplementy Na Masę Mięśniową

Ranking powstał w oparciu o opinie konsumentów opublikowane w Internecie oraz na podstawie indywidualnych doświadczeń kobiet i mężczyzn, pragnących uzyskać wyrzeźbioną sylwetkę oraz wzmocnić siłę mięśni i wytrzymałość organizmu.

Oceny poszczególnych preparatów zostały dobrane według szczegółowych kryteriów. Do współpracy zaprosiliśmy osoby, które są autorami wielu opiniotwórczych publikacji z zakresu kulturystyki, jak również trenerów z długoletnim stażem pracy oraz specjalistów ds. prawidłowego żywienia.

Dzięki naszemu rankingowi masz pewność, że podejmiesz słuszną decyzję i dokonasz zakupu najlepszej dla siebie oraz przede wszystkim skutecznej odżywki na rzeźbę. Nie wskazujemy w tym momencie konkretnego preparatu, aby zachować niezależność. Podejmij decyzję na podstawie ocen i komentarzy wśród 5 wyróżnionych przez nas najlepszych suplementów na masę mięśniową. (→ Zobacz Ranking)

suplementy na masę

Kulturystyka cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród Polaków

Z deklaracji badanych wynika, że 66,2% z nich uprawiało sport lub ćwiczenia w ciągu ostatniego roku, przy czym 40,8% podejmowało aktywność fizyczną regularnie, natomiast reszta jedynie sporadycznie. Co drugi badany, tj. 47,8% twierdzi, że trenuje w celu poprawy samopoczucia, odreagowania stresu oraz wzmocnienia tężyzny fizycznej organizmu.

odżywki na rzeźbę

Czy wiesz, że aż 58,6% osób zwraca uwagę na opinie innych dotyczące ich wyglądu?

Trzech na pięciu mężczyzn, tj. ok. 58,6% przyznało się, że poruszyły ich uwagi innych osób dotyczące ich sylwetki. Około 12,3% twierdziło, że oddałoby rok życia za idealną wagę i kształty ciała, 15,2% zrezygnowałoby z dwóch do pięciu lat, 5,3% poświęciłoby sześć do 10 lat, a 4,3% – nawet 10 lub więcej lat, aby tylko uzyskać wymarzoną i muskularną sylwetkę.

Trening na masę

Jak trenować? Jakie ćwiczenia wykonywać na masę mięśniową? Jaka ilość serii na poszczególne partie mięśniowe jest optymalna? Jak długo powinny trwać przerwy pomiędzy seriami?

Wiele osób, które rozpoczynają treningi zadaje sobie te bądź podobne pytania. Zaoszczędźmy więc czasu i skorzystajmy z gotowego wzorca, który przez kilka miesięcy pozwoli Ci wykonywać regularny trening na masę.

Przedstawiony poniżej plan treningowy znajdzie swoje zastosowanie zarówno w przypadku osób dysponujących dostępem do dobrze wyposażonej siłowni jak i tych, którzy swoje pierwsze kroki wolą stawiać w domowym zaciszu lub przy użyciu powszechnie dostępnych w przestrzeni publicznej obiektów.

Poniższy plan realizować należy 3 razy w tygodniu przy zachowaniu przynajmniej jednego dnia przerwy pomiędzy jednostkami treningowymi.

Przysiad – 3 serie po 10 powtórzeń
Pompki na poręczach w szerokim rozstawie rąk – 3 serie po 10 powtórzeń
Podciąganie na drążku szerokim nachwytem – 3 serie po 10 powtórzeń
Pompki w staniu na rękach, wyciskanie żołnierskie – 3 serie po 10 powtórzeń
Podciąganie na drążku wąskim podchwytem – 2 serie po 10 powtórzeń
Pompki diamentowe – 2 serie po 10 powtórzeń
Unoszenie nóg w leżeniu na plecach – 3 serie po 20 powtórzeń

Przerwy pomiędzy seriami powinny trwać od 90 do 120 sekund

Jak dobrać odpowiednie obciążenie? Zanim zaczniesz obliczać swoje „RM”, skoncentruj się na znacznie prostszej metodzie. Każdą serię z wyjątkiem ostatniej wykonuj w taki sposób, by ostatnie powtórzenie zaliczyć ze świadomością, że Twoja siła wystarcza do wykonania jeszcze 1 do 2 ruchów. Ostatnia seria zaś powinna być zrobiona z zamierzeniem wykonania jak największej ilości powtórzeń. Na podstawie osiągniętych efektów z łatwością zdołasz dobrać odpowiednie obciążenie.

Pamiętaj o zwiększaniu trudności!

Do nastąpienia procesów adaptacyjnych występujących w organizmie na skutek odbywania wysiłku fizycznego, konieczne jest stopniowe zwiększanie objętości treningu, poprzez dokładanie ciężaru.