Odżywki dla początkujących

Ranking Odżywki Na Rzeźbę

Najlepsze Suplementy Na Masę Mięśniową

Ranking powstał w oparciu o opinie konsumentów opublikowane w Internecie oraz na podstawie indywidualnych doświadczeń kobiet i mężczyzn, pragnących uzyskać wyrzeźbioną sylwetkę oraz wzmocnić siłę mięśni i wytrzymałość organizmu.

Oceny poszczególnych preparatów zostały dobrane według szczegółowych kryteriów. Do współpracy zaprosiliśmy osoby, które są autorami wielu opiniotwórczych publikacji z zakresu kulturystyki, jak również trenerów z długoletnim stażem pracy oraz specjalistów ds. prawidłowego żywienia.

Dzięki naszemu rankingowi masz pewność, że podejmiesz słuszną decyzję i dokonasz zakupu najlepszej dla siebie oraz przede wszystkim skutecznej odżywki na rzeźbę. Nie wskazujemy w tym momencie konkretnego preparatu, aby zachować niezależność. Podejmij decyzję na podstawie ocen i komentarzy wśród 5 wyróżnionych przez nas najlepszych suplementów na masę mięśniową. (→ Zobacz Ranking)

suplementy na masę

Kulturystyka cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród Polaków

Z deklaracji badanych wynika, że 66,2% z nich uprawiało sport lub ćwiczenia w ciągu ostatniego roku, przy czym 40,8% podejmowało aktywność fizyczną regularnie, natomiast reszta jedynie sporadycznie. Co drugi badany, tj. 47,8% twierdzi, że trenuje w celu poprawy samopoczucia, odreagowania stresu oraz wzmocnienia tężyzny fizycznej organizmu.

odżywki na rzeźbę

Czy wiesz, że aż 58,6% osób zwraca uwagę na opinie innych dotyczące ich wyglądu?

Trzech na pięciu mężczyzn, tj. ok. 58,6% przyznało się, że poruszyły ich uwagi innych osób dotyczące ich sylwetki. Około 12,3% twierdziło, że oddałoby rok życia za idealną wagę i kształty ciała, 15,2% zrezygnowałoby z dwóch do pięciu lat, 5,3% poświęciłoby sześć do 10 lat, a 4,3% – nawet 10 lub więcej lat, aby tylko uzyskać wymarzoną i muskularną sylwetkę.

Odżywki dla początkujących

odżywki dla początkującychDopiero rozpoczynasz walkę o muskularną sylwetkę? A może stosowane dotychczas ćwiczenia nie przynoszą oczekiwanych rezultatów? Zacznij trenować na poważnie. W szybkim zbudowaniu masy mięśniowej pomogą suplementy diety. Podpowiadamy, jak wybrać i stosować odżywki dla początkujących.

Trening i dieta

Mięśnie zbudowane są z tkanki, która przyrasta, kiedy zachodzą w niej procesy anaboliczne. Oznacza to, że ilość przyswajanych składników odżywczych jest wyższa od liczby spalanych kalorii, a organizm, zamiast przemieniać pożywienie w tłuszcz, buduje mięśnie. Aby osiągać imponującą muskulaturę, należy połączyć ze sobą trzy czynniki – trening siłowy, wartościową dietę oraz odżywki, które zwiększają wydolność organizmu, przyspieszają spalanie tłuszczu i wzmacniają efekt pompy mięśniowej. Trzeba jednak pamiętać, że osiągane rezultaty uzależnione są nie od liczby przyjmowanych kapsułek, a od częstotliwości i jakości podejmowanej aktywności. Suplementy nie zastąpią treningu, pozwalają jednak znacznie przyspieszyć efekty osiągane na siłowni i zwiększają siłę, pozwalając na ćwiczenie z większymi obciążeniami.

Jak wybrać odżywkę dla początkujących?

Rodzaj przyjmowanej odżywki powinieneś dostosować do celu, który chcesz osiągnąć w czasie treningów. Najbardziej pożądana sylwetka to suche mięśnie pozbawione nieestetycznej otoczki tłuszczu. Dlatego odżywki dla początkujących powinny pozwalać na spalenie tkanki tłuszczowej, jednocześnie pobudzając procesy anaboliczne. Na rynku znajdziesz preparaty o kompleksowym działaniu oraz suplementy nastawione tylko na spalanie tkanki tłuszczowej, przyrost masy lub zwiększenie wydzielania w organizmie testosteronu (hormonu odpowiadającego za zwiększenie muskulatury). Kulturyści korzystają także ze zwieszających siłę odżywek przedtreningowych i preparatów potreningowych, które przyspieszają regenerację organizmu i dostarczają mu wysokiej wartości zbilansowanych składników odżywczych, które pompują mięśnie.

Suplementy diety sprawdzą się także w przypadku osób, które od dłuższego czasu trenują na siłowni, jednak ich wysiłek nie przynosi wymiernych efektów. Trzeba podkreślić, że nabranie masy mięśniowej jest bardzo trudne. Specjaliści potwierdzają, że o wiele łatwiej jest schudnąć kilka kilogramów niż przybrać jeden kilogram suchej muskulatury. Dlatego właśnie suplementy są ważnym elementem stosowanym w treningu profesjonalnych kulturystów i zawodowych sportowców.

Widoczne efekty nawet w kilka tygodni

Rozpoczynając na poważnie ćwiczenia na siłowni z pewnością chcesz, aby efekty podejmowanego wysiłku były widoczne w krótkim czasie. Stosując odpowiedni plan treningowy, wsparty dietą i odżywkami, możesz uzyskać efekt, w którym mięśnie zarysują się nawet już po kilku tygodniach. Odżywką dla początkujących, polecaną przez kulturystów jest Probolan 50. Suplement najpierw spala nagromadzoną tkankę tłuszczową, a później wspomaga przyrost mięśni i zwiększa siłę, pozwalając na bardziej skuteczne treningi. Pierwsze skutki jego działania odczuwalne są nawet już po 48 godzinach od przyjęcia pierwszej kapsułki, a po 7–10 dniach można zauważyć wyraźny spadek tłuszczu i zarysowanie muskulatury. Szybko zauważane efekty są doskonałą motywacją do dalszego wysiłku. Dzięki nim wiesz, że stać cię na osiągnięcie postawionego celu.

Bezpieczny sposób na muskularną sylwetkę

Suplementy i odżywki dla początkujących dopuszczone legalnie do sprzedaży w Polce są bezpieczne. Za skuteczność Probolanu 50 odpowiedzialna jest unikalna formuła Epihydroxetiolan–17–ester matrix. Jest to mieszanka naturalnych składników, która pozwala zwiększyć poziom testosteronu w organizmie nawet o 400%. Produkt przed dopuszczeniem do sprzedaży został poddany szeregowi badań klinicznych i testów skuteczności. Efekty działania suplementu utrzymują się nawet po zakończeniu jego stosowania.

Pamiętaj, aby stosować jedynie legalne, oryginalne preparaty kupione w sprawdzonych źródłach. Tylko wtedy masz pewność, że przyjmowane przez ciebie środki są bezpieczne i pomogą ci w krótkim czasie osiągnąć pożądane efekty.