Odżywki na mięśnie

Ranking Odżywki Na Rzeźbę

Najlepsze Suplementy Na Masę Mięśniową

Ranking powstał w oparciu o opinie konsumentów opublikowane w Internecie oraz na podstawie indywidualnych doświadczeń kobiet i mężczyzn, pragnących uzyskać wyrzeźbioną sylwetkę oraz wzmocnić siłę mięśni i wytrzymałość organizmu.

Oceny poszczególnych preparatów zostały dobrane według szczegółowych kryteriów. Do współpracy zaprosiliśmy osoby, które są autorami wielu opiniotwórczych publikacji z zakresu kulturystyki, jak również trenerów z długoletnim stażem pracy oraz specjalistów ds. prawidłowego żywienia.

Dzięki naszemu rankingowi masz pewność, że podejmiesz słuszną decyzję i dokonasz zakupu najlepszej dla siebie oraz przede wszystkim skutecznej odżywki na rzeźbę. Nie wskazujemy w tym momencie konkretnego preparatu, aby zachować niezależność. Podejmij decyzję na podstawie ocen i komentarzy wśród 5 wyróżnionych przez nas najlepszych suplementów na masę mięśniową. (→ Zobacz Ranking)

suplementy na masę

Kulturystyka cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród Polaków

Z deklaracji badanych wynika, że 66,2% z nich uprawiało sport lub ćwiczenia w ciągu ostatniego roku, przy czym 40,8% podejmowało aktywność fizyczną regularnie, natomiast reszta jedynie sporadycznie. Co drugi badany, tj. 47,8% twierdzi, że trenuje w celu poprawy samopoczucia, odreagowania stresu oraz wzmocnienia tężyzny fizycznej organizmu.

odżywki na rzeźbę

Czy wiesz, że aż 58,6% osób zwraca uwagę na opinie innych dotyczące ich wyglądu?

Trzech na pięciu mężczyzn, tj. ok. 58,6% przyznało się, że poruszyły ich uwagi innych osób dotyczące ich sylwetki. Około 12,3% twierdziło, że oddałoby rok życia za idealną wagę i kształty ciała, 15,2% zrezygnowałoby z dwóch do pięciu lat, 5,3% poświęciłoby sześć do 10 lat, a 4,3% – nawet 10 lub więcej lat, aby tylko uzyskać wymarzoną i muskularną sylwetkę.

Odżywki na mięśnie

odżywki na mięśniePiękno ludzkiego ciała cenione było od wieków. Ideałem sylwetki, którą kochają kobiety, od zawsze była umięśniona, muskularna budowa, świadcząca o sile i męskości. Czy ty także marzysz o wspaniałej, budzącej respekt muskulaturze? Sprawdź, jakie czynniki decydują o szybkim przyroście tkanki mięśniowej.

Poziom testosteronu

Testosteron to hormon naturalnie wytwarzany przez ludzki organizm. Odpowiada on za męskie cechy płciowe. Jest to substancja, która skutecznie wpływa na spalanie tłuszczu i rozwój tkanki mięśniowej – przyspiesza procesy anaboliczne zachodzące w komórkach. To właśnie od poziomu testosteronu uzależniona jest także maksymalna ilość muskulatury, którą może przybrać każdy z nas. Dlatego kulturyści często sięgają po sterydy i ich bezpieczne zamienniki – odżywki na mięśnie, naturalnie pobudzające produkcję tego inkretu w organizmie.

Poziom hormonu wzrostu (HGH)

Hormon wzrostu sprzyja powiększeniu komórek mięśniowych i jest produkowany naturalnie przez ludzki organizm. Substancja wzmaga procesy anaboliczne w komórkach i nie powoduje przybierania tłuszczu. Dzięki temu muskulatura szybko przyrasta, a mięśnie zyskują na sile. Ludzki hormon wzrostu jest nielegalnym środkiem dopingowym. Można jednak bezpiecznie stosować jego zamienniki w postaci naturalnego HGH.

Szybkość regeneracji mięśni

Czy wiesz, że kulturyści często nie mogą przybrać więcej masy mięśniowej, ponieważ ich ciało jest przetrenowane? Procesy anaboliczne w komórkach zachodzą jedynie do pewnego poziomu. Dlatego, jeśli chcesz zbudować wymarzoną sylwetkę, musisz zadbać o to, aby twoje mięśnie ulegały szybkiej regeneracji. Dzięki temu unikniesz także zakwasów i kontuzji. Eksperci zalecają, aby wydolność podczas codziennych treningów poprawiać za pomocą odżywek na mięśnie, które przyspieszają odnowę uszkodzonych włókien. Specjaliści radzą także, aby po dłuższym cyklu treningowym zrobić dwudniową przerwę, która pozwoli na regenerację uszkodzonych tkanek.

Wydajność energii podczas treningu

Każdy z nas, gdy rozpoczyna trening, ma pewien zapas energii, którą musi możliwie najlepiej wykorzystać. Jej wielkość wzrasta z każdym dniem ćwiczeń na siłowni. To dzięki niej wraz z upływem czasu możesz działać coraz bardziej efektywnie, podnosząc większe obciążenia i wykonując większą liczbę powtórzeń. Przez to twoje mięśnie są bardziej pobudzone do rozrostu, a ty możesz szybciej zobaczyć efekty podejmowanego wysiłku.

Siła mięśni

Wykorzystanie maksymalnej siły w trakcie ćwiczeń pozwala skutecznie wymodelować muskulaturę. Im wyższy ciężar i szybkość jego dźwigania, tym bardziej pobudzany jest anabolizm w tkankach mięśniowych. Pamiętaj, jeśli dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z siłownią, nie zaczynaj od zbyt wytężonego treningu wytrzymałościowego. Aby uniknąć poważnych urazów, stopniowo zwiększaj tempo i obciążenia, tak aby były one dostosowane do twoich aktualnych możliwości.

Jak za pomocą odżywek na mięśnie zwiększyć przyrost muskulatury?

Zwiększenie wydzielania hormonów i poprawę wydolności organizmu można osiągnąć za pomocą skutecznych odżywek na mięśnie. Preparatem często stosowanym przez kulturystów jest Somatodrol. Jest to w pełni bezpieczny, naturalny suplement diety, który w przeciwieństwie do sterydów anabolicznych nie wywołuje skutków ubocznych. Formuła odżywki, zawierająca beta–alaninę i argininę, pobudza organizm do wzmożonego wydzielania testosteronu i HGH. Ponadto w składzie kapsułek znajdują się jeszcze wzmacniające siłę i wydajność guarana, kofeina, oraz ekstrakt z pieprzu cayenne. Suplement został wzbogacony także w witaminy B6 i B12 odpowiedzialne za prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego. Dla uzyskania optymalnych efektów wystarczy zażywać od jednej do dwóch tabletek dziennie.

Suplement diety Somatodrol swoją popularność zawdzięcza niebywałej skuteczności. Producent deklaruje, że w czasie trzech miesięcy stosowania specyfiku, połączonego z treningami i dietą, można przybrać nawet od 8 do 14 kg suchej masy mięśniowej. Odżywka pozwala aż dwukrotnie zwiększyć tempo przybierania muskulatury.