Odżywki na siłownię

Ranking Odżywki Na Rzeźbę

Najlepsze Suplementy Na Masę Mięśniową

Ranking powstał w oparciu o opinie konsumentów opublikowane w Internecie oraz na podstawie indywidualnych doświadczeń kobiet i mężczyzn, pragnących uzyskać wyrzeźbioną sylwetkę oraz wzmocnić siłę mięśni i wytrzymałość organizmu.

Oceny poszczególnych preparatów zostały dobrane według szczegółowych kryteriów. Do współpracy zaprosiliśmy osoby, które są autorami wielu opiniotwórczych publikacji z zakresu kulturystyki, jak również trenerów z długoletnim stażem pracy oraz specjalistów ds. prawidłowego żywienia.

Dzięki naszemu rankingowi masz pewność, że podejmiesz słuszną decyzję i dokonasz zakupu najlepszej dla siebie oraz przede wszystkim skutecznej odżywki na rzeźbę. Nie wskazujemy w tym momencie konkretnego preparatu, aby zachować niezależność. Podejmij decyzję na podstawie ocen i komentarzy wśród 5 wyróżnionych przez nas najlepszych suplementów na masę mięśniową. (→ Zobacz Ranking)

suplementy na masę

Kulturystyka cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród Polaków

Z deklaracji badanych wynika, że 66,2% z nich uprawiało sport lub ćwiczenia w ciągu ostatniego roku, przy czym 40,8% podejmowało aktywność fizyczną regularnie, natomiast reszta jedynie sporadycznie. Co drugi badany, tj. 47,8% twierdzi, że trenuje w celu poprawy samopoczucia, odreagowania stresu oraz wzmocnienia tężyzny fizycznej organizmu.

odżywki na rzeźbę

Czy wiesz, że aż 58,6% osób zwraca uwagę na opinie innych dotyczące ich wyglądu?

Trzech na pięciu mężczyzn, tj. ok. 58,6% przyznało się, że poruszyły ich uwagi innych osób dotyczące ich sylwetki. Około 12,3% twierdziło, że oddałoby rok życia za idealną wagę i kształty ciała, 15,2% zrezygnowałoby z dwóch do pięciu lat, 5,3% poświęciłoby sześć do 10 lat, a 4,3% – nawet 10 lub więcej lat, aby tylko uzyskać wymarzoną i muskularną sylwetkę.

Odżywki na siłownię

Nie bez powodu kulturyści i zawodowi sportowcy korzystają z suplementów diety na przyrost mięśni. Dzięki przyjmowaniu odpowiednich produktów zyskasz więcej energii, tkanka tłuszczowa zostanie spalona, a jej miejsce zajmą wyraźnie zarysowane mięśnie. Stosowanie odpowiednich odżywek na siłownię pozwala znacznie przyspieszyć proces budowania masy i sprawia, że dużo łatwiej osiągniesz męską, muskularną sylwetkę.

Kiedy warto stosować odżywki na siłownię?

Suplementy zwiększające efektywność ćwiczeń stały się bardzo popularne w przeciągu ostatnich lat. Dzięki nim rezultaty treningów oraz diety są szybciej i zdecydowanie bardziej widoczne. Po odżywki sięgają zarówno zawodowi kulturyści, weterani siłowni, jak i początkujący, którzy szybko chcą zobaczyć pierwsze efekty podejmowanego wysiłku.

Odżywki na siłownię powinny przyjmować osoby, które poważnie myślą o poprawieniu swoich osiągnięć i wymodelowaniu sylwetki. Suplementy pozwolą ochronić mięśnie przed urazami, wzmocnić ich włókna i wspomogą regenerację tkanek nadwyrężonych wyczerpującym treningiem. Przyspieszają one także zachodzący w organizmie proces syntezy białek, który wpływa na wzrost siły i budowę muskulatury. Suplementy są także odpowiedzią na potrzeby osób, które mimo odpowiedniej diety i ścisłego trzymania się planu treningowego nie osiągają wyznaczonych rezultatów. Dzięki preparatom cel będzie o wiele łatwiejszy do osiągnięcia!

Co wpływa na przyrost masy mięśniowej?

Pragnieniem każdego mężczyzny jest osiągniecie sylwetki z wyraźnie zarysowaną, suchą muskulaturą. Na szczęście, nawet jeśli twój wygląd na razie pozostawia jeszcze sporo do życzenia, możesz ukształtować go za pomocą odpowiedniej diety, ćwiczeń i suplementów. Ludzkie mięśnie rozrastają się w czasie treningu wytrzymałościowego, pod warunkiem, że dostarcza się im odpowiednią ilość białek. Proces ten nazywany jest anabolizmem. Polega on na tym, że z udziałem hormonów organizm rozkłada białka, węglowodany i tłuszcze znajdujące się w komórkach mięśniowych, a w ich miejsce wytwarza ATP, które daje energię do skurczów.

Anabolizm można zwiększyć, podnosząc ciężary wybuchowo i kładąc nacisk na fazę negatywną w trakcie ćwiczeń – przeciążone mięśnie łatwiej nabierają masy. Warto także uzupełnić dietę w sód oraz kwasy omega-3. Jeśli chcesz rozwinąć muskulaturę, to unikaj aerobiku, który hamuje jej przyrost. Zadbaj natomiast o odpoczynek. Przetrenowane mięśnie nie mogą się zregenerować, przez co ustaje ich rozwój.

Jakie produkty polecają eksperci?

W sieci można znaleźć dziesiątki propozycji odżywek na siłownię. Niestety, wiele z oferowanych produktów jest nieskuteczna, a część może być nawet niebezpieczna dla przyjmujących je osób. Dlatego powinieneś zawsze wybierać legalne suplementy dopuszczone do sprzedaży w Polsce. Jednym z nich jest Metadrol, którego producenci zapewniają o pełnym bezpieczeństwie i bardzo wysokiej skuteczności. Jego głównym składnikiem jest formuła HGRX-3[2-Hydry-3-Methox 0H2], która zwiększa aktywność anaboliczną mięśni, nie ingerując jednocześnie w układ hormonalny. Kapsułki posiadają optymalny zestaw aminokwasów, pobudzający włókna mięśniowe do wzrostu. Dodatkowo wzbogacone są także w kofeinę, która daje energię i przyspiesza spalanie zbędnej tkanki tłuszczowej oraz ekstrakt z buzdyganka naziemnego – składnik roślinny, który zdaniem ekspertów naturalnie i skutecznie podnosi poziom testosteronu we krwi. Metadrol pomaga uniknąć zakwasów i wspomaga regenerację mięśni, dzięki czemu możesz zwiększyć częstotliwość i efektywność treningów. Skład odżywki jest całkowicie legalny i można stosować ją nawet w trakcie zawodów. Pierwsze efekty przyjmowania suplementu widoczne są już po 2-3 tygodniach stosowania.

Każdą odżywkę na siłownię stosuj zgodnie ze wskazówkami umieszczonymi na ulotce. W przypadku Metadrolu wystarczy, że będziesz przyjmował jedną kapsułkę codziennie rano i popijesz ją dużą ilością wody. Jeśli masz problemy zdrowotne, przed rozpoczęciem stosowania jakiegokolwiek suplementu na przyrost masy, zasięgnij porady lekarza.