Sterydy na masę

Ranking Odżywki Na Rzeźbę

Najlepsze Suplementy Na Masę Mięśniową

Ranking powstał w oparciu o opinie konsumentów opublikowane w Internecie oraz na podstawie indywidualnych doświadczeń kobiet i mężczyzn, pragnących uzyskać wyrzeźbioną sylwetkę oraz wzmocnić siłę mięśni i wytrzymałość organizmu.

Oceny poszczególnych preparatów zostały dobrane według szczegółowych kryteriów. Do współpracy zaprosiliśmy osoby, które są autorami wielu opiniotwórczych publikacji z zakresu kulturystyki, jak również trenerów z długoletnim stażem pracy oraz specjalistów ds. prawidłowego żywienia.

Dzięki naszemu rankingowi masz pewność, że podejmiesz słuszną decyzję i dokonasz zakupu najlepszej dla siebie oraz przede wszystkim skutecznej odżywki na rzeźbę. Nie wskazujemy w tym momencie konkretnego preparatu, aby zachować niezależność. Podejmij decyzję na podstawie ocen i komentarzy wśród 5 wyróżnionych przez nas najlepszych suplementów na masę mięśniową. (→ Zobacz Ranking)

suplementy na masę

Kulturystyka cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród Polaków

Z deklaracji badanych wynika, że 66,2% z nich uprawiało sport lub ćwiczenia w ciągu ostatniego roku, przy czym 40,8% podejmowało aktywność fizyczną regularnie, natomiast reszta jedynie sporadycznie. Co drugi badany, tj. 47,8% twierdzi, że trenuje w celu poprawy samopoczucia, odreagowania stresu oraz wzmocnienia tężyzny fizycznej organizmu.

odżywki na rzeźbę

Czy wiesz, że aż 58,6% osób zwraca uwagę na opinie innych dotyczące ich wyglądu?

Trzech na pięciu mężczyzn, tj. ok. 58,6% przyznało się, że poruszyły ich uwagi innych osób dotyczące ich sylwetki. Około 12,3% twierdziło, że oddałoby rok życia za idealną wagę i kształty ciała, 15,2% zrezygnowałoby z dwóch do pięciu lat, 5,3% poświęciłoby sześć do 10 lat, a 4,3% – nawet 10 lub więcej lat, aby tylko uzyskać wymarzoną i muskularną sylwetkę.

Sterydy na masę

Atletyczna sylwetka to marzenie każdego mężczyzny. Niestety, przybranie masy mięśniowej jest trudne, a dodatkowe kilogramy zamiast budować rzeźbę zmieniają się w tłuszcz. Okazuje się, że zyskanie muskulatury jest o wiele bardziej pracochłonnym i długotrwałym procesem niż zrzucenie wagi. Dlatego wielu mężczyzn trenujących na siłowni sięga po odżywki dla kulturystów, przyspieszając przyrost tkanki mięśniowej.

Jak zwiększyć masę mięśniową?

Trening, ćwiczenia, odżywki to trzy proste kroki do sukcesu, którym jest męska, wyrzeźbiona sylwetka. Choć brzmią prosto, ich zastosowanie w praktyce nie jest łatwe. Ważne, aby dieta była odpowiednio zbilansowana, ćwiczenia pobudzały przyrost mięśni, a odżywki skutecznie wspomagały ich działanie.

Kluczem do zbudowania masy mięśniowej jest pobudzenie anabolizmu (proces budowy mięśni). Mechanizmem mu przeciwnym jest katabolizm, w którym muskulatura ulega rozpadowi. Aby przybrać masę, należy zadbać o to, aby poziom syntezy białek w mięśniach był większy niż poziom jego rozkładu. Ponadto należy wiedzieć, że za budowę muskulatury odpowiadają hormony, takie jak testosteron, insulina oraz hormon wzrostu.

Trenuj i odżywiaj mięśnie

Rozrost tkanki mięśniowej można pobudzać jedynie łącząc ze sobą odpowiednie ćwiczenia oraz wysokobiałkowe pokarmy przyjmowane w odpowiednich odstępach od treningów. Posiłki powinny być przede wszystkim bogate w białko (buduje mięśnie) oraz węglowodany, które dają energię. Eksperci zalecają, aby przyswajać je głównie w trakcie tzw. okna anabolicznego. Jest to okres od jednej godziny przed treningiem do trzech godzin po zakończeniu ćwiczeń. Jeśli w tym czasie organizm otrzyma odpowiednią dawkę składników odżywczych, zacznie wydzielać hormony odpowiedzialne za przyrost mięśni.

Czym są i gdzie kupić sterydy na masę?

Sterydy anaboliczne dostarczają do organizmu hormony przyspieszające przyrost tkanki mięśniowej. Pobudzają one syntezę białek, jednocześnie wspomagając budowę muskulatury. Jednym z naturalnych sterydów na masę jest wytwarzany w organizmie testosteron, odpowiedzialny za wykształcenie męskich cech płciowych. Sterydy były jeszcze do niedawna (a w pewnych krajach nadal są) szeroko stosowane w kulturystyce, ponieważ pozwalały w krótkim czasie osiągnąć wysoki przyrost suchej masy mięśniowej.

Stosowanie sterydów na masę może powodować wiele działań ubocznych, przez co w Polsce są nielegalne. Inaczej jest z anabolikami, czyli tzw. odżywkami i suplementami diety przyspieszającymi przyrost białek, które są bardzo popularne wśród kulturystów. Ważne, aby korzystać jedynie z produktów w pełni bezpiecznych. Dlatego, zanim zdecydujesz się na zażywanie jakiegokolwiek suplementu, koniecznie dokładnie zapoznaj się z jego opisem, a w razie wątpliwości zasięgnij porady lekarza.

Odżywki na przyrost masy mięśniowej

Wiele osób ćwiczących na siłowni dla uzyskania dobrych efektów w krótkim czasie wspiera się odżywkami na przyrost mięśni. Nie znaczy to, że imponującą muskulaturę można zbudować jedynie dzięki suplementom. Jednak ich rozważne stosowanie sprawi, że efekt będzie bardziej widoczny, a mięśnie szybciej wyłonią się spod tkanki tłuszczowej.

Dobra i legalną alternatywną dla sterydów na masę jest odżywka Metadrol. Producenci suplementu deklarują, że pozwala ona ponad 2,5–krotnie przyspieszyć tempo spalania tłuszczu i przyrostu tkanki mięśniowej. Sekretem tabletek jest formuła HGRX–3[2–Hydrxy–3–Methox 0H2], pobudzająca aktywność anaboliczną organizmu. Dzięki niej ćwiczenia w wyższym stopniu skutkują przyrostem muskulatury, a także zwiększają siłę i wydolność.

Jak stosować suplementy na masę mięśniową?

Należy pamiętać o tym, że odżywki anaboliczne same w sobie nie powodują przyrostu muskulatury. Pozwalają one natomiast skutecznie zwiększyć efektywność ćwiczeń, dzięki czemu szybciej można zobaczyć pierwsze rezultaty pracy na siłowni. Preparaty należy przyjmować zgodnie z zaleceniami producenta. Na początku są to dwie tabletki dziennie po posiłku. Dawka ta, w zależności od wydolności organizmu, może zostać zwiększona do nie więcej niż 6 kapsułek na dobę. Odżywka wpływa także na przyspieszanie regeneracji mięśni, dzięki czemu daje więcej energii i umożliwia podejmowanie częstszych treningów.