Odżywki dla sportowców

Ranking Odżywki Na Rzeźbę

Najlepsze Suplementy Na Masę Mięśniową

Ranking powstał w oparciu o opinie konsumentów opublikowane w Internecie oraz na podstawie indywidualnych doświadczeń kobiet i mężczyzn, pragnących uzyskać wyrzeźbioną sylwetkę oraz wzmocnić siłę mięśni i wytrzymałość organizmu.

Oceny poszczególnych preparatów zostały dobrane według szczegółowych kryteriów. Do współpracy zaprosiliśmy osoby, które są autorami wielu opiniotwórczych publikacji z zakresu kulturystyki, jak również trenerów z długoletnim stażem pracy oraz specjalistów ds. prawidłowego żywienia.

Dzięki naszemu rankingowi masz pewność, że podejmiesz słuszną decyzję i dokonasz zakupu najlepszej dla siebie oraz przede wszystkim skutecznej odżywki na rzeźbę. Nie wskazujemy w tym momencie konkretnego preparatu, aby zachować niezależność. Podejmij decyzję na podstawie ocen i komentarzy wśród 5 wyróżnionych przez nas najlepszych suplementów na masę mięśniową. (→ Zobacz Ranking)

suplementy na masę

Kulturystyka cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród Polaków

Z deklaracji badanych wynika, że 66,2% z nich uprawiało sport lub ćwiczenia w ciągu ostatniego roku, przy czym 40,8% podejmowało aktywność fizyczną regularnie, natomiast reszta jedynie sporadycznie. Co drugi badany, tj. 47,8% twierdzi, że trenuje w celu poprawy samopoczucia, odreagowania stresu oraz wzmocnienia tężyzny fizycznej organizmu.

odżywki na rzeźbę

Czy wiesz, że aż 58,6% osób zwraca uwagę na opinie innych dotyczące ich wyglądu?

Trzech na pięciu mężczyzn, tj. ok. 58,6% przyznało się, że poruszyły ich uwagi innych osób dotyczące ich sylwetki. Około 12,3% twierdziło, że oddałoby rok życia za idealną wagę i kształty ciała, 15,2% zrezygnowałoby z dwóch do pięciu lat, 5,3% poświęciłoby sześć do 10 lat, a 4,3% – nawet 10 lub więcej lat, aby tylko uzyskać wymarzoną i muskularną sylwetkę.

Odżywki dla sportowców

Jak ćwiczyć na masę mięśniową? Odpowiedź jest bardzo prosta. Potrzebny Ci będzie odpowiednio skomponowany plan treningowy na masę. Tego rodzaju plan trudno jest przygotować, jeśli nie ma się niezbędnego doświadczenia. Dlatego warto zdać się na profesjonalistów. W każdej siłowni są instruktorzy, którzy zanalizują Twoje potrzeby, a także możliwości, a następnie podpowiedzą Ci jakiego rodzaju ćwiczenia robić na przyrost mięśni.

Ćwiczenia na masę oparte są głównie na powolnym treningu z ciężarami. Najczęściej wykorzystywane są do tego sztangi i hantle. Podczas treningu należy zachowywać odpowiednie przerwy między seriami. Trening trzeba rozpocząć od dużych grup mięśni na przykład: klatka piersiowa, plecy. Ważna jest ilość powtórzeń dobrana przez instruktora. Do treningu koniecznie trzeba dołączyć odpowiednią dietę.

Dieta na masę oparta jest na spożywaniu niewielkich posiłków, w stałych odstępach czasowych. Każdy posiłek powinien być idealnie zbilansowany, to znaczy musi zawierać określoną ilość białka, tłuszczów i węglowodanów. Ilości tych 3 składników są idealnie określone i nieprzekraczalne. Osoby, które chcą zintensyfikować przyrost masy powinny zainwestować w odżywki na rzeźbę przeznaczone nie tylko dla sportowców. Odpowiednie suplementy na masę to bardzo ważny element. W składzie mają wszelkie potrzebne dla organizmu składniki i umożliwiają mu szybszy rozwój w zakresie budowy masy. Regulują także metabolizm oraz redukcję tłuszczu.

Do odżywek dla sportowców warto włączyć również legalne sterydy. Można spotkać się z twierdzeniem, że to niebezpieczne środki, jednak są one całkowicie bezpieczne dla zdrowia. Sterydy anaboliczne oferowane przez laboratoria Iridium Labs (producent m.in. Somatodrol, Kimera) są dopuszczone do sprzedaży w kraju i używać ich mogą nawet osoby profesjonalnie zajmujące się kulturystyką. Jeśli wykorzystasz wszystkie wyżej wymienione elementy na pewno szybko zdobędziesz wymarzoną sylwetkę.